| Επωνυμία: | Huaye |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας: | 50MT |
| Χρόνος παράδοσης: | 45 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L / C, T / T |
Επικεφαλίδια από κυματοειδή χάλυβα, επικαλυμμένα με ψευδάργυρο, για βιομηχανικές και εμπορικές οροφές
1.Περίληψη του προϊόντος
Τα βαρέα φύλλα οροφής κυματοειδούς χάλυβα είναι σχεδιασμένα για βιομηχανικές οροφές, εμπορικά κτίρια, αποθήκες, εργαστήρια, δομές εμπορευματοκιβωτίων,και εξωτερικά έργα κατασκευής που απαιτούν σταθερή αντοχή στη διάβρωση και δομική ακαμψία.
Τα φύλλα κατασκευάζονται από υποστρώμα χάλυβα galvalume θερμής βύθισης σε συνδυασμό με οργανικά συστήματα επικάλυψης χρώματος.Το κυματοειδές προφίλ βελτιώνει την κατανομή φορτίου και την αποστράγγιση, διατηρώντας παράλληλα ελαφριά κατασκευή στέγης.
Το προϊόν είναι κατάλληλο τόσο για συστήματα στέγης όσο και για οροφές τοίχων όπου απαιτείται μακροχρόνια εξωτερική αντοχή και σταθερή εμφάνιση.
2.Τεχνική λύση
Τα φύλλα στέγης χρησιμοποιούν υποστρώμα χάλυβα galvalume θερμής βύθισης σύμφωνα με τα πρότυπα JIS G3322, ASTM A792 και EN 10169.
Το εύρος της επικάλυψης AZ 50-180g/m2 παρέχει προστασία από τη διάβρωση για εξωτερικά περιβάλλοντα εργασίας.Το σύστημα βαφής επιφάνειας περιλαμβάνει αρχική βαφή από πολυεστέρα και επικαλύψιμο τελικής κατασκευής για τη βελτίωση της αντοχής στα UV και της αντοχής της επιφάνειας.
Οπίσθια δομή επικάλυψης:
15 ∙ 20 μμ πολυεστέρα + 5 μμ πρέιμερ.
Δομή της επικάλυψης πίσω:
Πολυεστέρας 5·7 μμ ή 7·8 μμ + πριμάρ 5 μμ
Διαφορετικά συστήματα βαφής, συμπεριλαμβανομένων των PE, SMP, PVC και PVDF, μπορούν να επιλεγούν σύμφωνα με τις απαιτήσεις του περιβάλλοντος του έργου και της έκθεσης στις καιρικές συνθήκες.
3.Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | Σιδηροδρομικές πλάκες οροφής |
| Βασικό υλικό | Χάλυβας Galvalume θερμής βύθισης |
| Κατηγορία χάλυβα | CGLCC / DX51D+AZ |
| Τύπος | JIS G3322 / ASTM A792 / EN 10169 |
| Δάχος | 0.14 ∙ 1,50 χιλιοστά |
| Διάμετρο | 800 ∼ 1250 mm |
| Αποτελεσματικό πλάτος | 800mm / 820mm / 840mm / 880mm / 900mm |
| Διάρκεια | 1500·3800 mm |
| Επικάλυψη AZ | 50·180 g/m2 |
| Τύπος βαφής | PE / SMP / PVC / PVDF |
| Πάνω επιφάνεια | 15 ∙ 20 μμ πολυεστέρα + 5 μμ πρέιμερ. |
| Πίσω επιφάνεια | Πολυεστέρας 5·7 μμ ή 7·8 μμ + πριμάρ 5 μμ |
| Διάμετρο κύματος | 76 mm ή προσαρμοσμένο |
| Υψόμετρο κύματος | 17mm ή προσαρμοσμένο |
| Τελεία επιφάνειας | Μπράιτ / Ματ. |
| Χρωματικό πρότυπο | Σύστημα χρώματος RAL ή δείγμα πελάτη |
| Βάρος της τροχιάς | 3ΜΤ8ΜΤ |
| Τροποποιημένο | 50 MT ανά μέγεθος |
| Χρόνος παράδοσης | Μέσα σε 30 ημέρες μετά την κατάθεση ή την L/C |
| Συσκευή | Τυπικό πακέτο ναυσιπλοΐας εξαγωγής |
4.Εφαρμογή
Τα κυματοειδή αυτά φύλλα στέγης χρησιμοποιούνται ευρέως σε:
5.Επεξεργασία
6.Προβλήματα
7.Πώς να επιλέξετε
8.Γενικές ερωτήσεις
Ε1.Ποια είναι η κύρια εφαρμογή των κυματοειδών χαλυβουργικών φύλλων οροφής
Χρησιμοποιούνται κυρίως για την οροφή και την επένδυση τοίχων σε βιομηχανικά, εμπορικά και κατοικιακά κτίρια.
Q2.What coating systems are available (Τι συστήματα επικάλυψης είναι διαθέσιμα);
Διατίθενται συστήματα επικάλυψης PE, SMP, PVC και PVDF.
Ε3.Μπορούν να προμηθευτούνται προσαρμοσμένα χρώματα;
Τα χρώματα μπορούν να παραχθούν σύμφωνα με το σύστημα χρωμάτων RAL ή με δείγματα που εγκρίνονται από τον πελάτη.
Ε4.Ποιο είναι το διαθέσιμο φάσμα επικαλύψεων;
Το εύρος της επικάλυψης AZ είναι 50-180 g/m2.
Ε.5.Μπορούν να παραχθούν εξατομικευμένα προφίλ στέγης
Το πλάτος κύματος, το ύψος κύματος, το αποτελεσματικό πλάτος και το μήκος φύλλου μπορούν να προσαρμοστούν σύμφωνα με τις απαιτήσεις του έργου.