| Επωνυμία: | Huaye |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας: | 50 MT |
| τιμή: | negotiable |
| Χρόνος παράδοσης: | Μέσα σε 45 ημέρες μετά από λάβετε LC ή TT |
| Όροι πληρωμής: | T/T ή αμετάκλητη L/C |
ΑΣ 1397 G550 Κουρβοειδές γαλβανισμένο φύλλο οροφής με αποτελεσματικό πλάτος 1050 mm για βιομηχανικά συστήματα οροφών και τοίχων
1.Περίληψη του προϊόντος
Το κυματοειδές γαλβανισμένο φύλλο στέγης χρησιμοποιείται ευρέως σε βιομηχανικά κτίρια, αποθήκες, εργαστήρια και ελαφριά έργα δομής χάλυβα όπου το χαμηλό βάρος, η αντοχή στη διάβρωση,και ταχεία εγκατάσταση απαιτούνταιΤο κυματοειδές προφίλ βελτιώνει τη δυσκαμψία του φύλλου, ενώ η επικάλυψη ψευδαργύρου βοηθά στην προστασία του υποστρώματος από την έκθεση στην ατμόσφαιρα κατά τη διάρκεια της λειτουργίας.
Για τα έργα που χρησιμοποιούν το πρότυπο AS 1397 G550 ή παρόμοια υλικά υψηλής σκληρότητας, το υλικό επιλέγεται συνήθως για τα συστήματα στέγης και τοίχων που απαιτούν καλύτερη διατήρηση του προφίλ μετά το σχηματισμό κυλίνδρων.Επιλέξιμες αποτελεσματικές πλάτες όπως 1050 mm είναι επίσης πρακτικές για τυποποιημένες διαταγές στέγης και αποτελεσματικότητα εγκατάστασης σε χώρο.
2Τεχνική λύση
Η απόδοση του προϊόντος βασίζεται:
Σε εφαρμογές στέγης, το πάχος του φύλλου, η μάζα της επικάλυψης και η σκληρότητα του υπόστρωμα εργάζονται μαζί.και το πλήρες σκληρό υλικό βοηθά στη διατήρηση του σχήματος του προφίλ σε μεγάλες διαδρομές της στέγης και εκτεθειμένο επένδυση τοίχου.
3Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Δάχος | 00,09 ̇ 0,8 mm |
| Αποτελεσματικό πλάτος | 650 / 800 / 890 / 900 / 1050 mm |
| Διάρκεια | 1500-3800 mm |
| Επιχρισμός ψευδαργύρου | 40· 275 g/m2 |
| Κατηγορία χάλυβα | SGCH / SGCC / AS 1397 G550 / ASTM A653 |
| Διάμετρο κύματος | 76 mm |
| Υψόμετρο κύματος | 17· 17,5 mm |
| Επιφάνεια | Μεγάλο Σπάνγκελ / Κανονικό Σπάνγκελ / Μηδενικό Σπάνγκελ |
| Τύπος | Αρμόδια για την παρακολούθηση των οχημάτων |
| Εφαρμογή | Οροφή / τοίχος / οροφή / φράχτης / πλάκα δοχείου |
4- Εφαρμογή
5.Επεξεργασία
6.Πρόοδα
7Πώς να επιλέξετε
8.Συχνές
Ε1: Γιατί χρησιμοποιείται συνήθως το G550 για το κυματοειδές φύλλο στέγης;
Επειδή η υψηλότερη σκληρότητα βοηθά το φύλλο να διατηρήσει το κυματοειδές σχήμα του μετά το σχηματισμό κυλίνδρων και βελτιώνει την ακαμψία του προφίλ σε εφαρμογές στέγης.
Ε2: Ποια είναι η διαφορά μεταξύ του πραγματικού πλάτους φύλλου και του πραγματικού πλάτους φύλλου;
Το πραγματικό πλάτος είναι το χρησιμοποιήσιμο πλάτος του καλύμματος μετά την πλευρική επικάλυψη, ενώ το πραγματικό πλάτος του φύλλου είναι μεγαλύτερο πριν από την εγκατάσταση.
Ε3: Είναι η επικάλυψη 40 g/m2 κατάλληλη για όλα τα έργα στέγης;
Μπορεί να χρησιμοποιείται σε ορισμένα ελεγχόμενα ή λιγότερο απαιτητικά περιβάλλοντα, αλλά τα υψηλότερα επίπεδα επίστρωσης επιλέγονται συνήθως για ισχυρότερη αντοχή στην εξωτερική διάβρωση.
Ε: Μπορεί το φύλλο να παραχθεί σε προσαρμοσμένο μήκος;
Ναι, τα κυματοποιημένα καλωδιωμένα φύλλα στέγης κόβονται συνήθως σε μήκη ανάλογα με το έργο εντός της γκάμας παραγωγής.
Ε5: Ποιος είναι ο ρόλος του πλάτους κύματος 76 mm και του ύψους κύματος 17,5 mm;
Αυτές οι διαστάσεις προφίλ συμβάλλουν στη βελτίωση της δυσκαμψίας, της απόδοσης αποστράγγισης και της σταθερότητας εγκατάστασης σε συστήματα οροφών και τοίχων.