| Επωνυμία: | Huaye |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας: | ΑΜ 25 |
| τιμή: | $550-600/mt |
| Χρόνος παράδοσης: | 30 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | TT ή LC |
3.8mm DX51D Ζεστό βουτηγμένο γαλβανισμένο χαλύβδινο κύλινδρο με επίστρωση ψευδαργύρου 40-450g/m2 για την κατασκευή και την επεξεργασία βιομηχανικών φύλλων
1.Περίληψη του προϊόντος
Η ζεστή ζύμωση κυλίνδρων από χάλυβα σε εύρος 0,09·3,8 mm χρησιμοποιείται σε κατασκευαστικά πάνελ, μέρη περιβλήματος, εξαρτήματα συσκευώνκαι γενική κατασκευή φύλλων όπου απαιτείται προστασία από τη διάβρωση με βάση τον ψευδάργυρο και σταθερή μεταποίηση κατωτέρωΓια παχύτερα διαμετρήματα κοντά στα 3,8 mm, το υλικό συχνά επιλέγεται όταν η ακαμψία του πάνελ και η σταθερότητα των διαστάσεων είναι πιο σημαντικές από το ελαφρύ σχέδιο.
Το στρώμα ψευδαργύρου βοηθά στην προστασία της επιφάνειας του χάλυβα κατά τη διάρκεια της αποθήκευσης,Μεταφορά, και την εξυπηρέτηση, ειδικά σε εσωτερικές υγρές συνθήκες ή σε ημι-εκθέτες εφαρμογές.
2Τεχνική λύση
Η απόδοση του προϊόντος βασίζεται:
Στην πρακτική παραγωγή, το επίπεδο επικάλυψης ψευδαργύρου επηρεάζει την αντοχή στη διάβρωση, ενώ το πάχος, η σκληρότητα και οι μηχανικές ιδιότητες επηρεάζουν την απόδοση κάμψης, τη διατήρηση του σχήματος και τη δομική σταθερότητα.Για παχύτερα τσιμεντωμένα περιτυλίγματα, η υψηλότερη δυσκαμψία μπορεί να υποστηρίξει εφαρμογές με βαρύτερα φύλλα και πιο άκαμπτα κατασκευασμένα μέρη.
3Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Δάχος | 00,09 ∆3,8 mm |
| Διάμετρο | 750 ̇ 1000 / 1220 / 1250 / 1500 mm |
| Επιχρισμός ψευδαργύρου | 40·450 g/m2 |
| Δύναμη απόδοσης | 195·420 MPa |
| Δυνατότητα τράβηξης | 270 500 MPa |
| Επέκταση | 12·25% |
| Σπαγγάλι | Κανονικό / Μειωμένο / Μεγάλο / Μηδέν |
| Επεξεργασία επιφάνειας | Παθητική (χρωματισμένη) / ελαιωμένη / επεξεργασία κατά των δακτύλων |
| Σκληρότητα | Ελαφριά / Μέση σκληρότητα / Πλήρη σκληρότητα |
| Βάρος της τροχιάς | Μέγιστο 13 MT |
| Ταυτοποίηση τροχιάς | 508 / 610 mm |
| Τύπος | ΑΣTM A653 / JIS G3302 / EN 10147 |
4- Εφαρμογή
5.Επεξεργασία
6.Πρόοδα
7Πώς να επιλέξετε
8.Συχνές
Ε1: Είναι κατάλληλο για την κατασκευή βιομηχανικών πάνελ η παχύτερη κυλίνδρια;
Ναι, συνήθως χρησιμοποιούνται παχύτερα μεγέθη όπου απαιτείται καλύτερη ακαμψία και σταθερότητα διαστάσεων σε κατασκευασμένα μέρη φύλλων.
Ε2: Ποια είναι η διαφορά μεταξύ μαλακού, μέσου σκληρού και πλήρους σκληρού;
Η διαφορά επηρεάζει κυρίως τη συμπεριφορά του σχηματισμού και την ακαμψία.
Ε3: Μπορεί η σπείρα αυτή να διατίθεται σε φύλλα ή σε ράβδους;
Ναι, μπορεί να κοπεί σε φύλλα σε μήκος ή να σχιστεί σε στενότερες λωρίδες σύμφωνα με τις απαιτήσεις της παραγωγής.
Ε4: Ποιο επίπεδο επικάλυψης επιλέγεται συνήθως για πιο εκτεθειμένα περιβάλλοντα;
Τα υψηλότερα επίπεδα επίστρωσης ψευδαργύρου επιλέγονται γενικά όταν απαιτείται ισχυρότερη αντοχή στη διάβρωση σε υγρές ή εξωτερικές συνθήκες λειτουργίας.
Ε5: Είναι το DX51D κατάλληλο για οροφές και γενική επεξεργασία φύλλων;
Ναι, το DX51D χρησιμοποιείται ευρέως για στέγες, επένδυση, πάνελ συσκευών και γενικές εφαρμογές γαλβανισμένων φύλλων.