| Επωνυμία: | Huaye |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας: | 50 MT |
| Χρόνος παράδοσης: | 45 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | TT / ή L/C |
Συνεχής μαύρη έλαση από ψυχρά έλαση από χάλυβα Q195 SPCC SAE1006 SAE1008
1.Περίληψη του προϊόντος
Τα μαύρα κατεψυγμένα ψυχρά έλατα από χάλυβα είναι προϊόντα χαμηλής περιεκτικότητας σε άνθρακα από κατεψυγμένο χάλυβα που υποβάλλονται σε επεξεργασία μέσω συνεχούς κατεψυγμένης επεξεργασίας ή επεξεργασίας με παρτίδα κατεψυγμένης επεξεργασίας για τη βελτίωση της ευελιξίας, της απαλότητας,και τη διαμόρφωση της απόδοσηςΤο υλικό χρησιμοποιείται ευρέως για την κατασκευή σωλήνων, την τυποποίηση, το προφίλ, τα βιομηχανικά πάνελ και τις εφαρμογές ζωγραφικής.
Σε σύγκριση με το πλήρως σκληρό ψυχρά κυλούμενο χάλυβα, οι μαύροι αναψυγμένοι κυλίνδροι παρέχουν χαμηλότερη σκληρότητα και καλύτερη απόδοση κάμψης για την κατασκευή κατωτέρω.
2.Τεχνική λύση
3.Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | Μαύρο αναψυγμένο ψυχρά κυλίνδριο από χάλυβα |
| Κατηγορία χάλυβα | Q195 / SPCC / SAE1006 / SAE1008 |
| Τύπος αναψύξης | Συνεχή / παρτίδα αναψύκνωσης |
| Περιοχή πάχους | 00,70 ̇ 1,50 mm |
| Επιλογές πλάτους | 610 / 630 / 685 / 720 / 1010 / 1219 / 1250mm |
| Ταυτοποίηση τροχιάς | 508 mm / 610 mm |
| Βάρος της τροχιάς | 3·13 MT |
| Κατάσταση της επιφάνειας | Μαύρο αναψυκτικό |
| Συσκευή | Εξαγωγή ναυτιλιακής συσκευασίας |
| Τροποποιημένο | 50 εκατ. τόνους |
4.Εφαρμογή
Το υλικό αυτό χρησιμοποιείται ευρέως για βιομηχανικούς πίνακες, υπόστρωμα στέγης, παραγωγή χάλυβα σωλήνα, χάλυβα έπιπλα, δομικά υλικά, συμπυκνωτικά στοιχεία, δίσκους καλωδίων, και βαμμένη επεξεργασία χάλυβα.
Η κατάσταση της μαλακής επιφάνειας με αναψύκωση καθιστά το προϊόν κατάλληλο για εφαρμογές κάμψης και διαμόρφωσης προφίλ.
5.Επεξεργασία
6.Προβλήματα
7.Πώς να επιλέξετε
8.Γενικές ερωτήσεις
Ε1.Τι είναι η μαύρη σπείρα χάλυβα
Πρόκειται για ψυχρά έλασμα χάλυβα που επεξεργάζεται με επεξεργασία ανάψυξης για τη βελτίωση της μαλακότητας και της διαμόρφωσης.
Ε2.Ποια είναι η διαφορά μεταξύ συνεχούς αναψίξεως και παρτίδας αναψίξεως;
Η συνεχής αναψύξη παρέχει σταθερή συνέπεια και υψηλότερη αποδοτικότητα παραγωγής, ενώ η παρτίδα αναψύξης παρέχει γενικά πιο απαλές επιδόσεις σχηματισμού.
Ε3.Μπορούν οι κυλίνδροι να διαχωριστούν σε στενά πλάτη;
Ναι, το κόψιμο και η επεξεργασία σε μήκος είναι διαθέσιμα.
Ε4.Είναι το υλικό κατάλληλο για την κατασκευή σωλήνων;
Ναι, οι μαύρες σπείρες χάλυβα χρησιμοποιούνται ευρέως για την παραγωγή συγκολλημένων σωλήνων.
Ε5.Ποια είναι τα κοινά είδη χρήσης του μαύρου σιδηρουργικού χάλυβα SAE1006
Χρησιμοποιείται συνήθως για το προφίλ, την τυποποίηση, την κάμψη, τα βιομηχανικά πάνελ και την κατασκευή επίπλων από χάλυβα.