| Επωνυμία: | Huaye |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας: | 50MT |
| Χρόνος παράδοσης: | 45 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L / C, T / T |
ΕΡΟ τετράγωνος και στρογγυλός μαύρος συγκολλημένος σωλήνας χάλυβα ASTM A53 BS1387 DIN2244
1.Περίληψη του προϊόντος
Οι στρογγυλοί και τετράγωνοι σωλήνες χάλυβα που έχουν συγκολληθεί με μαύρο χάλυβα ERW χρησιμοποιούνται για τη δομική μηχανική, την κατασκευή χάλυβα, τη βιομηχανική κατασκευή, τα συστήματα φράχτης, την κατασκευή μηχανημάτων, έργα υποδομής,γεωργικές δομές, και πλαίσια επίπλων.
Το προϊόν είναι διαθέσιμο σε στρογγυλό, τετράγωνο, ορθογώνιο και ελλειπτικό προφίλ.Επίσης, υπάρχουν εναλλακτικές επιφάνειες που είναι επικαλυμμένες με ζαχαρωτά και λάδι για την προστασία από τη διάβρωση και την προστασία της προσωρινής αποθήκευσης..
2.Τεχνική λύση
Ο σωλήνας κατασκευάζεται με το σχηματισμό μιας ταινίας χάλυβα στο απαιτούμενο προφίλ και τη συγκόλλησή της μέσω της τεχνολογίας ERW.και σταθερή γεωμετρία σωλήνων.
Η μαύρη επιφάνεια είναι κατάλληλη για κατασκευές και εφαρμογές ζωγραφικής.Η επιφάνεια επικαλυμμένη με λάδι παρέχει προσωρινή προστασία από τη διάβρωση κατά την αποθήκευση και τη μεταφορά.
Διαφορετικά προφίλ σωλήνων μπορούν να επιλεγούν σύμφωνα με τις απαιτήσεις φορτίου, εγκατάστασης και εμφάνισης.
3.Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | Σωλήνες χάλυβα συγκολλημένα ERW |
| Σχήμα σωλήνα | Στρογγυλό / τετράγωνο / ορθογώνιο / έλλειψη |
| Τύπος | Αρμόδια για την παρακολούθηση της χρήσης |
| Τελεία επιφάνειας | Μαύρο / Ζυγισμένο / Ελαφρύ |
| Μέγεθος στρογγυλού σωλήνα | Φ13 Φ79,2 mm |
| Στρογγυλό πάχος σωλήνα | 0.5 ̇3.0 mm |
| Ανεκτικότητα μεγέθους στρογγυλού σωλήνα | ±0,10 mm έως ±0,12 mm |
| Μέγεθος τετραγωνικού σωλήνα | 16 × 16mm ∆ 200 × 200mm |
| Δάχος τετραγωνικού σωλήνα | 0.7 ∙ 6.0 mm |
| Ανεκτικότητα μεγέθους τετραγωνικού σωλήνα | ±0,15 mm έως ±0,60 mm |
| Μέγεθος ορθογώνιου σωλήνα | 10 × 20 mm ̇ 150 × 250 mm |
| Δάχος ορθογώνιου σωλήνα | 00,8 ∼ 6,0 mm |
| Ανεκτικότητα μεγέθους ορθογώνιου σωλήνα | ±0,20 mm έως ±0,60 mm |
| Μέγεθος σωλήνα ελλείμματος | Φ10×20mm Φ20×40mm |
| Δάχος σωλήνα ελλείμματος | 00,8 ̇ 1,5 mm |
| Ανεκτικότητα μεγέθους σωλήνα ελλειπτικής | ±0,20 mm |
| Διάρκεια | 5.8M / 6M ή προσαρμοσμένο |
| Τροποποιημένο | 50 MT ανά μέγεθος |
| Συσκευή | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
4.Εφαρμογή
Το προϊόν αυτό είναι κατάλληλο για ατσάλινα πλαίσια, δομές στήριξης, πλαίσια μηχανημάτων, συγκολλημένες δομές, χειροπέδες, φράχτες, προστατευτικά κάγκελα, δομές οχημάτων, δομές ρυμουλκούμενων, πλαίσια θερμοκηπίων,Υποστήριξη σωλήνων, μεταλλικά έπιπλα, διακοσμητικές σωλήνες και γενική μηχανική κατασκευή.
Οι στρογγυλοί συγκολλημένοι σωλήνες είναι κατάλληλοι για γενικές κατασκευές και εφαρμογές δομής σωλήνων.
Οι τετράγωνοι συγκολλημένοι σωλήνες είναι κατάλληλοι για βαριά δομικά πλαίσια, πλαίσια, υποστηρίγματα και κατασκευές που φέρουν φορτίο.
Οι διπλωματικοί σωλήνες είναι κατάλληλοι για βάσεις μηχανημάτων, ράβδους και κατασκευασμένες δομές.
Οι ελλειπτικοί συγκολλημένοι σωλήνες είναι κατάλληλοι για διακοσμητικές δομές και ορατά εξαρτήματα πλαισίου.
5.Επεξεργασία
Οι συγκολλημένοι σωλήνες χάλυβα υποστηρίζουν την κοπή, την συγκόλληση, την κάμψη, την τρύπα, την τρύπανση, τη γαλβανίωση, τη ζωγραφική, τη σύνδεση και τη δευτερεύουσα κατασκευή.
Προσαρμοσμένο μήκος σωλήνα και πρόσθετη επεξεργασία επιφάνειας μπορεί να παρέχεται σύμφωνα με τις απαιτήσεις του έργου.
6.Προβλήματα
7.Πώς να επιλέξετε
8.Γενικές ερωτήσεις
Ε1.Τι σχήματα σωλήνων είναι διαθέσιμα;
Διατίθενται στρογγυλοί, τετράγωνοι, ορθογώνιοι και ελλειπτικοί συγκολλημένοι σωλήνες χάλυβα.
Ε2.Ποιες επεξεργασίες επιφάνειας μπορούν να παρέχονται
Διατίθενται μαύρες, γαλβανισμένες και ελαφρώς επικαλυμμένες επιφάνειες.
Ε3.Ποια πρότυπα υποστηρίζονται
Υποστηρίζονται τα πρότυπα ASTM A53, BS1387, DIN2244, GB/T13793, GB/T3091, GB/T6725 και GB/T6728.
Ε.4.Μπορούν να προμηθευτούνται προσαρμοσμένα μήκη
Ναι, τα τυπικά μήκη είναι 5,8 και 6 μέτρα, και τα προσαρμοσμένα μήκη μπορούν να παραχθούν.
Ε5.Ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιούν συνήθως τους συγκολλημένους σωλήνες χάλυβα ERW;
Χρησιμοποιούνται ευρέως στην κατασκευή, τη βιομηχανική κατασκευή, τις μεταφορές, τις υποδομές, τη γεωργική μηχανική, την κατασκευή επίπλων και τις γενικές χάλυβα δομές.