| Επωνυμία: | Huaye |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας: | 50MT |
| Χρόνος παράδοσης: | 45 ημέρες μετά από την παραλαβή της προκαταβολής LC ή TT |
| Όροι πληρωμής: | L / C, T / T |
Κανονική σπάνκελ ζεστή ζεσμένη γαλβανισμένη ταινία χάλυβα 30 ′′ 1500 mm με επικάλυψη ψευδαργύρου Z40 ′′ Z450
1.Περίληψη του προϊόντος
Η συνηθισμένη ζεστή ζεστή ζαλβανισμένη ταινία χάλυβα είναι σχεδιασμένη για την παραγωγή συγκολλημένων σωλήνων, εξαρτημάτων στέγης, προφίλ κατασκευής, εξαρτημάτων οικιακών συσκευών, εξαρτημάτων αυτοκινήτων,και γενική κατασκευή.
Το προϊόν κατασκευάζεται με την εφαρμογή επίστρωσης ψευδαργύρου σε ταινία χάλυβα μέσω μιας συνεχούς διαδικασίας ζεστού ψεκασμού.Ενώ το κανονικό spangle δίνει στην ταινία μια ορατή γαλβανισμένη επιφάνεια κατάλληλη για γενική βιομηχανική και κατασκευαστική χρήση.
2.Τεχνική λύση
Η ταινία χάλυβα χρησιμοποιεί υπόστρωμα SGCC ή DX51D+Z και παράγεται σύμφωνα με τα πρότυπα ASTM A653, JIS G3302 και EN 10346.
Η διαθέσιμη περιοχή επικάλυψης ψευδαργύρου είναι 40 ∼ 450g/m2, υποστηρίζοντας διαφορετικές απαιτήσεις προστασίας από τη διάβρωση.Η παθητικοποίηση μειώνει τον κίνδυνο λευκής σκουριάς κατά την αποθήκευση, ενώ η λιπαντική προσφέρει πρόσθετη προστασία κατά τη μεταφορά και την επεξεργασία.
3.Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | Ζεστή βύθιση γαλβανισμένης ταινίας χάλυβα |
| Κατηγορία χάλυβα | SGCC / DX51D+Z |
| Τύπος | ΑΣTM A653 / JIS G3302 / EN 10346 |
| Περιοχή πάχους | 0.15 ∙ 3,80 χιλιοστά |
| Περιοχή πλάτους | 30 ̊1500 mm |
| Επιχρισμός ψευδαργύρου | 40·450g/m2 |
| Σπαγγάλι | Κανονική / Μειωμένη / Μεγάλη / Μηδενική Σπάνγκελ |
| Επεξεργασία επιφάνειας | Παθητικό / λιπαρό / αντι-αποτυπώματα |
| Ταυτοποίηση τροχιάς | 508 mm / 610 mm |
| Βάρος της τροχιάς | Μέγιστο 13 MT |
| Τροποποιημένο | 25 MT ανά μέγεθος |
| Συσκευή | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
4.Εφαρμογή
Αυτή η ζαλβανωμένη ταινία από χάλυβα είναι κατάλληλη για σωλήνες θερμοκηπίου, σωλήνες αερίου, σωλήνες θέρμανσης, κατασκευαστικά εξαρτήματα οροφής, πλέγματα οροφής, προφίλ ελαφρού χάλυβα, περιβλήματα οικιακών συσκευών, σκεύη κουζίνας,Ανθεκτικά στην διάβρωση εξαρτήματα αυτοκινήτων, εξοπλισμού αποθήκευσης και γενικής μεταποίησης μετάλλων.
Χρησιμοποιείται συνήθως όπου ο γαλβανισμένος χάλυβας στενού πλάτους απαιτεί αντοχή στη διάβρωση, σταθερή ποιότητα επίστρωσης και καλή απόδοση σχηματισμού κατωτέρω.
5.Επεξεργασία
6.Προβλήματα
7.Πώς να επιλέξετε
8.Γενικές ερωτήσεις
Ε1.Για ποιο σκοπό χρησιμοποιείται αυτή η ζυγισμένη ταινία χάλυβα;
Χρησιμοποιείται για συγκολλημένους σωλήνες, προφίλ κατασκευής, εξαρτήματα οροφής, εξαρτήματα οικιακών συσκευών, εξαρτήματα αυτοκινήτων και γενική κατασκευή.
Ε2.Ποιο φάσμα επικαλύψεων ψευδαργύρου είναι διαθέσιμο
Το διαθέσιμο εύρος επικάλυψης ψευδαργύρου είναι 40-450g/m2.
Ε3.Ποιοι τύποι σπαγκουνιών είναι διαθέσιμοι
Τα κανονικά, τα ελαχιστοποιημένα, τα μεγάλα και τα μηδενικά είναι διαθέσιμα.
Ε.4.Μπορεί να προσαρμοστεί το πλάτος της ταινίας;
Η ταινία μπορεί να κοπεί ανάλογα με το εύρος που απαιτείται.
Ε5.Ποιες επεξεργασίες επιφάνειας είναι διαθέσιμες
Διατίθενται παθητικές, λιπαρές και αντι-αποτυπωτικές επιφανειακές επεξεργασίες.