| Χρόνος παράδοσης: | 45 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | TT ή LC |
SPHC SPCC Σιδηρουργικά σωλήνες από σίδηρο με ελαιωμένη μαύρη και γαλβανισμένη επιφάνεια
1.Περίληψη του προϊόντος
Οι σωλήνες από χάλυβα που έχουν συγκολληθεί σε ορθογώνιο και ελλειπτικό σχήμα από SPHC και SPCC χρησιμοποιούνται για πλαίσια επίπλων, κατασκευές δομών, υποστηρίγματα μηχανημάτων, πλαίσια από χάλυβα, διακοσμητικά σωλήνες, δομές θερμοκηπίων,εξαρτήματα μεταφοράς, και βιομηχανικές εφαρμογές.
Οι ορθογώνιοι σωλήνες είναι κατάλληλοι για δομικά πλαίσια και συστήματα στήριξης, ενώ οι ελλειπτικοί σωλήνες χρησιμοποιούνται συχνά για ορατές δομές, διακοσμητικά πλαίσια και στοιχεία επίπλων.και τα τσιμεντωμένα επιφανειακά φινίρισμα μπορούν να επιλεγούν σύμφωνα με την αποθήκευση, επεξεργασία και περιβάλλον εφαρμογής.
2.Τεχνική λύση
Οι σωλήνες παράγονται με τεχνολογία συγκόλλησης ERW. Η ταινία χάλυβα σχηματίζεται σε ορθογώνιο ή ελλειπτικό προφίλ και συγκόλληση συνεχώς για να επιτευχθεί σταθερή ποιότητα συγκόλλησης και διαμετρική συνέπεια.
Οι βαθμοί SPHC και SPCC παρέχουν καλή απόδοση σχηματισμού και συγκόλλησης για κάμψη, τρύπηση, κοπή και κατασκευή.Η γαλβανική επεξεργασία επιφάνειας βελτιώνει την αντοχή στη διάβρωση σε εξωτερικά ή υγρά περιβάλλονταΗ επεξεργασία επιφάνειας με λάδι παρέχει προσωρινή προστασία από τη σκουριά κατά τη μεταφορά και την αποθήκευση.
3.Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | Σωλήνες από χάλυβα συγκολλημένα |
| Σχήμα σωλήνα | Αρθρόγωνο / Έλλειψη |
| Συστήματα κατασκευής | Εργαλεία ένωσης έλξης |
| Κατηγορία χάλυβα | Q195 / Q215 / Q235 / SPHC / SPCC / 08Yu / 08Al |
| Τελεία επιφάνειας | Ελαιωμένα / Μαύρα / Ζυγισμένα |
| Μέγεθος ορθογώνιου σωλήνα | 10 × 20 mm ̇ 150 × 250 mm |
| Δάχος ορθογώνιου σωλήνα | 00,8 ∼ 6,0 mm |
| Ανεκτικότητα μεγέθους ορθογώνιου σωλήνα | ±0,20 mm / ±0,25 mm / ±0,30 mm / ±0,60 mm |
| Μέγεθος σωλήνα ελλείμματος | Φ10·Φ20mm |
| Δάχος σωλήνα ελλείμματος | 00,8 ̇ 1,5 mm |
| Ανεκτικότητα μεγέθους σωλήνα ελλειπτικής | ±0,20 mm |
| Διάρκεια | 5.8M / 6M ή προσαρμοσμένο |
| Ανεκτικότητα σε μήκος | +50 mm |
| Χρόνος παράδοσης | 45 ημέρες |
| Όροι πληρωμής | ΤΤ / ΛΚ |
| Συσκευή | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
4.Εφαρμογή
Το προϊόν αυτό είναι κατάλληλο για την κατασκευή επίπλων, κατασκευαστικών υποστηρικτών, ατσάλινων πλαισίων, πλαισίων μηχανημάτων, συγκολλημένων συγκροτήσεων, πλαισίων θερμοκηπίων, γεωργικών υποστηρικτών, δομών ρυμουλκούμενων,πλαίσιο οχήματος, διακοσμητικές σωλήνες και γενικές κατασκευασμένες δομές από χάλυβα.
Οι διπλής πλάκας συγκολλημένοι σωλήνες χρησιμοποιούνται συνήθως για κατασκευή δομών, πλαισίων, υποστηρικτών και συναρμολογίων που απαιτούν επίπεδες επιφάνειες σύνδεσης.
Οι ελλειπτικοί συγκολλημένοι σωλήνες χρησιμοποιούνται συνήθως για έπιπλα, διακοσμητικές δομές, ορατά πλαίσια και ειδικές εφαρμογές σωλήνων.
5.Επεξεργασία
Οι συγκολλημένοι σωλήνες χάλυβα υποστηρίζουν την κοπή, την κάμψη, την τριβή, τη συγκόλληση, την τρύπανση, την γυάλωση, τη γαλβανίωση, τη ζωγραφική, τη δέσμη και τη γενική κατασκευή.
Προσαρμοσμένο μήκος σωλήνα, επιφάνεια φινίρισμα, και συσκευασία μέθοδος μπορεί να προμηθευτεί σύμφωνα με τις απαιτήσεις του πελάτη.
6.Προβλήματα
7.Πώς να επιλέξετε
8.Γενικές ερωτήσεις
Ε1.Τι σχήματα σωλήνων είναι διαθέσιμα;
Διατίθενται σωλήνες από χάλυβα που έχουν συγκολληθεί σε ορθογώνιο και ελλειπτικό σχήμα.
Ε2.Ποιες επιφανειακές επιφάνειες μπορούν να προμηθευθούν
Διατίθενται ελαιωμένες, μαύρες και γαλβανισμένες επιφάνειες.
Ε3.Ποιοι τύποι χάλυβα είναι διαθέσιμοι
Τα Q195, Q215, Q235, SPHC, SPCC, 08Yu και 08Al είναι διαθέσιμα.
Ε.4.Μπορεί να παρασχεθεί προσαρμοσμένο μήκος σωλήνα
Ναι. 5,8M, 6M, και προσαρμοσμένα μήκη σωλήνων μπορούν να προμηθευτούνται σύμφωνα με τις απαιτήσεις των πελατών.
Ε.5.Ποιες εφαρμογές είναι κατάλληλες για τους κυλίνδρους σωλήνες
Οι ελλειπτικοί σωλήνες χρησιμοποιούνται συνήθως για έπιπλα, διακοσμητικές δομές, ορατά πλαίσια και κατασκευασμένα εξαρτήματα ειδικού σχήματος.