| Επωνυμία: | Huaye |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας: | 50MT |
| Χρόνος παράδοσης: | 45 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | / T T ή L / C |
08Yu 08Al Στρογγυλοί και τετραγωνικοί σιδηροδρομικοί σωλήνες από χάλυβα
1.Περίληψη του προϊόντος
Οι στρογγυλοί και τετράγωνοι σωλήνες από χάλυβα που έχουν συγκολληθεί με 08Yu και 08Al χρησιμοποιούνται για χάλυβα, μηχανήματα, έπιπλα, θερμοκηπίους, φράχτες, δομές στήριξης,και γενικές εφαρμογές μηχανικής.
Το προϊόν κατασκευάζεται με τεχνολογία συγκόλλησης ERW χρησιμοποιώντας κλάσεις χάλυβα άνθρακα όπως Q195, Q215, Q235, SPHC, SPCC, 08Yu και 08Al. Οι στρογγυλοί σωλήνες είναι κατάλληλοι για γενική χρήση μηχανικής και υποστήριξης,ενώ οι τετράγωνοι σωλήνες χρησιμοποιούνται συνήθως για δομικά πλαίσια και κατασκευασμένα σύνολα.
2.Τεχνική λύση
Ο σωλήνας παράγεται με το σχηματισμό μιας ταινίας χάλυβα σε στρογγυλό ή τετράγωνο προφίλ και τη συγκόλλησή της συνεχώς μέσω της διαδικασίας ERW.
Η γαλβανισμένη επεξεργασία επιφάνειας βελτιώνει την αντοχή στη διάβρωση για εξωτερικά και υγρά περιβάλλοντα.Η μαύρη επιφάνεια είναι κατάλληλη για συγκόλληση, βάψιμο, γυαλισμό και περαιτέρω κατασκευή.
Οι κλάσεις 08Yu και 08Al μπορούν να επιλεγούν όταν το έργο απαιτεί βελτιωμένες επιδόσεις σχηματισμού και κατασκευής.
3.Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | Σωλήνες από χάλυβα συγκολλημένα |
| Σχήμα σωλήνα | Στρογγυλό / τετράγωνο |
| Συστήματα κατασκευής | Εργαλεία ένωσης έλξης |
| Κατηγορία χάλυβα | Q195 / Q215 / Q235 / SPHC / SPCC / 08Yu / 08Al |
| Τελεία επιφάνειας | Ζυγισμένα / λιπαρισμένα / μαύρα |
| Μέγεθος στρογγυλού σωλήνα | Φ13 Φ79,2 mm |
| Στρογγυλό πάχος σωλήνα | 0.5 ̇3.0 mm |
| Ανεκτικότητα μεγέθους στρογγυλού σωλήνα | ±0,10 mm / ±0,12 mm |
| Μέγεθος τετραγωνικού σωλήνα | 16 × 16mm ∆ 200 × 200mm |
| Δάχος τετραγωνικού σωλήνα | 0.7 ∙ 6.0 mm |
| Ανεκτικότητα μεγέθους τετραγωνικού σωλήνα | ±0,15 mm / ±0,20 mm / ±0,60 mm |
| Διάρκεια | Σύμφωνα με το αίτημα του πελάτη |
| Ανεκτικότητα σε μήκος | +50 mm |
| Τροποποιημένο | 50 εκατ. τόνους |
| Χρόνος παράδοσης | 45 ημέρες |
| Όροι πληρωμής | Τ/Τ / L/C |
| Συσκευή | Γυμνή συσκευασία ή τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
| Ικανότητα εφοδιασμού | 10000 τόνους |
4.Εφαρμογή
Αυτό το προϊόν είναι κατάλληλο για δομικά στηρίγματα, δομές από χάλυβα, χειροπέδες, πλαίσια μηχανημάτων, συγκολλημένα συγκροτήματα, πλαίσια τραπεζών, συστήματα ράφων, πλαίσια καρέκλων, πλαίσια θερμοκηπίων,γεωργικές ενισχύσεις, εξαρτήματα ρυμουλκούμενων, κατασκευές ελαφρών οχημάτων και γενικά συστήματα σωλήνων.
Οι στρογγυλοί συγκολλημένοι σωλήνες χρησιμοποιούνται συνήθως για τη γενική μηχανική και τα συστήματα υποστήριξης.
Οι τετράγωνοι συγκολλημένοι σωλήνες είναι κατάλληλοι για δομές από χάλυβα, πλαίσια επίπλων, πλαίσια μηχανημάτων και κατασκευαστικά έργα που απαιτούν επίπεδες πλευρές για σύνδεση ή συναρμολόγηση.
5.Επεξεργασία
Οι συγκολλημένοι σωλήνες χάλυβα υποστηρίζουν την κοπή, την συγκόλληση, την κάμψη, την τρύπα, την τρύπα, την γαλβάνωση, την γυάλωση, τη ζωγραφική, τη δέσμη και τη γενική κατασκευή.
Μπορεί να παρασχεθεί προσαρμοσμένο μήκος σωλήνα, επεξεργασία επιφάνειας και μέθοδος συσκευασίας σύμφωνα με τις απαιτήσεις του έργου.
6.Προβλήματα
7.Πώς να επιλέξετε
8.Γενικές ερωτήσεις
Ε1.Τι σχήματα σωλήνων είναι διαθέσιμα;
Διατίθενται στρογγυλοί και τετράγωνοι συγκολλημένοι σωλήνες χάλυβα.
Ε2.Ποιες επεξεργασίες επιφάνειας είναι διαθέσιμες
Διατίθενται γαλβανισμένες, λιπασμένες και μαύρες επιφάνειες.
Ε3.Ποιοί τύποι χάλυβα μπορούν να προμηθευτούνται
Τα Q195, Q215, Q235, SPHC, SPCC, 08Yu και 08Al είναι διαθέσιμα.
Ε.4.Μπορεί να παρασχεθεί προσαρμοσμένο μήκος σωλήνα
Το μήκος του σωλήνα μπορεί να προσαρμοστεί σύμφωνα με τις απαιτήσεις του πελάτη.
Ε5.Ποια εφαρμογές είναι κατάλληλα για τετραγωνικά σωλήνες
Οι τετράγωνοι σωλήνες χρησιμοποιούνται ευρέως για χάλυβα, έπιπλα, μηχανήματα, υποστήριξη και κατασκευές.