| Επωνυμία: | Huaye |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας: | 50 MT |
| Χρόνος παράδοσης: | 45 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T / T, L / C |
Δείκτης I από ήπιο χάλυβα με JIS G3101 SS400 ASTM A36 EN10025 για δομικές κατασκευές
1.Περίληψη του προϊόντος
Οι δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικές δομικέςΗ διατομή σε σχήμα I παρέχει υψηλή αντοχή στην κάμψη και δομική απόδοση, ενώ μειώνει τη συνολική κατανάλωση χάλυβα σε σύγκριση με τις στερεές δομικές διατομές.
Οι δομές αυτές κατασκευάζονται σύμφωνα με διεθνή πρότυπα, συμπεριλαμβανομένων των προτύπων JIS G3101 SS400, ASTM A36, EN10025 S275JR και GB Q235B/Q345B. Είναι κατάλληλες για βιομηχανικά κτίρια,γέφυρες, έργα υποδομής, ναυπηγική, κατασκευή μηχανημάτων και μηχανική χάλυβα.
2.Τεχνική λύση
Οι διαδικασίες παραγωγής θερμής έλασης και συγκόλλησης υψηλής συχνότητας παρέχουν σταθερή γεωμετρία τομής, αξιόπιστη δομική αντοχή και σταθερή ακρίβεια διαστάσεων.Η διαμόρφωση ιστού και φλάντζης είναι βελτιστοποιημένη για τη βελτίωση της κατανομής φορτίου και της αντοχής κάμψης υπό συνθήκες δομικής φόρτισης.
Οι δέσμες I μπορούν να προμηθευτούνται σε διαφορετικά μεγέθη, βαθμούς και επεξεργασίες επιφάνειας σύμφωνα με τις απαιτήσεις της μηχανικής και τις περιβαλλοντικές συνθήκες.
3.Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | Διάταξη I / Διάταξη H / Διάταξη IPE |
| Υλικό | Q235B / Q345B / ASTM A36 / SS400 / S355JR |
| Τύπος | ΑΣTM / EN / JIS / GB / DIN |
| Υψόμετρο | 100 mm ̇ 900 mm |
| Δάχος ιστού | 4.5mm20mm |
| Διάμετρος φλέβας | 75 mm ̇ 350 mm |
| Δάχος φλέβας | 7 mm ̇ 35 mm |
| Διάρκεια | 5.8μ12μ ή προσαρμοσμένο |
| Μέθοδος παραγωγής | Ζεστά κυλούμενα / συγκολλημένα με υψηλή συχνότητα |
| Επιφάνεια | Μαύρο / Ζυγισμένο / Ζωγραφισμένο |
| Τροποποιημένο | 50 εκατ. τόνους |
4.Αντιπροσωπευτικά πρότυπα EN
| Υψόμετρο | Διάμετρος φλέβας | Δάχος ιστού | Δάχος φλέβας | Βάρος |
|---|---|---|---|---|
| 80 χιλιοστά | 50 χιλιοστά | 4.5mm | 5.5mm | 70,52 kg/m |
| 100 χιλιοστά | 55 χιλιοστά | 3.8mm | 50,0 mm | 60,72 kg/m |
| 140 χιλιοστά | 73 χιλιοστά | 4.7mm | 6.9mm | 120,9 kg/m |
| 160 χιλιοστά | 82 χιλιοστά | 50,0 mm | 70,4 mm | 150,8 kg/m |
| 200 χιλιοστά | 100 χιλιοστά | 5.6mm | 8.5mm | 220,4 kg/m |
| 240 χιλιοστά | 120 χιλιοστά | 6.2mm | 9.5mm | 300,7 kg/m |
| 270 χιλιοστά | 135 χιλιοστά | 6.6mm | 10 χιλιοστά | 36.1 kg/m |
5.Εφαρμογές
Οι δομές I από ήπιο χάλυβα χρησιμοποιούνται ευρέως σε:
6.Επεξεργασία
Τα προϊόντα μπορούν να παρέχονται με προσαρμοσμένα μήκη κοπής και πρόσθετες υπηρεσίες επεξεργασίας, συμπεριλαμβανομένων:
7.Πρόοδα
8.Πώς να επιλέξετε
Τα SS400 και Q235B χρησιμοποιούνται συνήθως για τη γενική δομική κατασκευή.
Η επιλογή της δομής θα πρέπει να λαμβάνει υπόψη το μήκος του εύρους, το δομικό φορτίο, τις απαιτήσεις συγκόλλησης, το περιβάλλον διάβρωσης και τα πρότυπα σχεδιασμού του έργου.
9.Συχνές ερωτήσεις
Ε1.Ποια είναι η διαφορά μεταξύ της δέσμης I και της δέσμης H;
Οι δομές H έχουν γενικά ευρύτερες φλάντζες και ισχυρότερη ικανότητα υποστήριξης φορτίου, ενώ οι δομές I χρησιμοποιούνται συνήθως για ελαφρύτερες δομικές εφαρμογές.
Ε2.Μπορούν να παρασχεθούν προσαρμοσμένα μήκη;
Ναι, τα προϊόντα μπορούν να προμηθευτούνται σύμφωνα με το συγκεκριμένο μήκος κοπής του έργου.
Ε3.Ποιες επεξεργασίες επιφάνειας είναι διαθέσιμες
Διατίθενται μαύρα επιχρίσματα, γαλβανισμένη επικάλυψη, βαμμένη επιφάνεια και επεξεργασίες επιφάνειας με ανατίναξη.
Ε4.Ποια πρότυπα υποστηρίζονται
Τα προϊόντα μπορούν να κατασκευαστούν σύμφωνα με τα πρότυπα δομικού χάλυβα ASTM, EN, JIS, DIN και GB.
Ε.5.Ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιούν συνήθως δοκάρια από ήπιο χάλυβα
Χρησιμοποιούνται ευρέως στην κατασκευή, τις υποδομές, την ναυπηγική βιομηχανία, την κατασκευή μηχανημάτων, τα πετροχημικά εργοστάσια και τις βιομηχανικές δομές χάλυβα.