| Επωνυμία: | Huaye |
| Αριθμός μοντέλου: | Σωρός φύλλων χάλυβα Ζ |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας: | 200mt |
| τιμή: | USD |
| Χρόνος παράδοσης: | 30-45DAYS |
| Όροι πληρωμής: | L / C, T / T |
Q195 Q235 Κρύο έλασμα τύπου Z από χαλύβδινο φύλλο για τοίχους υποστήριξης και θωράκιση
1.Περίληψη του προϊόντος
Οι παγωμένοι σιδηρουργικοί άξονες τύπου Z είναι δομικά προϊόντα από χάλυβα που προορίζονται για προσωρινά και μόνιμα συστήματα κατακράτησης της γης.
Σε σύγκριση με τα συμβατικά σιδηροτροχία τύπου U, τα σιδηροτροχία με προφίλ Z παρέχουν υψηλότερο μέτρο διατομής και υψηλότερες επιδόσεις κάμψης με χαμηλότερο χάλυβα
Οι εν λόγω εγκαταστάσεις είναι κατάλληλες για την κατασκευή θαλάσσιων και θεμελιωδών έργων μεγάλης κλίμακας.
Η σχεδίαση διασύνδεσης επιτρέπει την αποτελεσματική μεταφορά φορτίου και σταθερή ευθυγράμμιση του τοίχου κατά την εγκατάσταση.Στερεωτικά τοιχώματα, υπόγειες δομές και έργα θεμελίωσης γέφυρων.
2.Τεχνική λύση
Η διαδικασία κατασκευής με ψυχρό έλασμα παρέχει διαμετρική συνέπεια και ελεγχόμενη γεωμετρία τομής για την ακρίβεια διασύνδεσης.Η σχήμα Z διατομή τοποθετεί τα interlocks μακριά από τον ουδέτερο άξονα, αυξάνοντας την αντοχή στην κάμψη και βελτιώνοντας τη δομική απόδοση.
Σε σύγκριση με τις παραδοσιακές στροφές U, οι στροφές φύλλου τύπου Z μειώνουν τη συνολική κατανάλωση υλικού, διατηρώντας παράλληλα τις απαιτούμενες επιδόσεις του τμήματος.Σπασμένα άξονες, ή πλήρως συγκολλημένες συνδυασμένες στάβλες σύμφωνα με τις απαιτήσεις εγκατάστασης του έργου.
3.Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | Χάλυβας |
| Υλικό | Ειδικότερα, οι ενδείξεις που αναφέρονται στην παράγραφο 1 μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να προσδιορίσουν τις ενδείξεις που αφορούν τις ενδείξεις που αναφέρονται στην παράγραφο 1. |
| Μέθοδος παραγωγής | Κρύο έλασμα |
| Δάχος | 2.0mm ∙ 8.0mm |
| Τυποποιημένο εύρος πάχους | 6mm ̇ 16mm |
| Διάμετρο | 575 mm ̇ 850 mm |
| Υψόμετρο | 260 mm ̇ 560 mm |
| Τύπος | EN10249-1 / EN10249-2 |
| Πιστοποίηση | ISO9001 / ISO14001 / CE |
| Έντυπο προμήθειας | Μονή / Διπλή / Ζυγισμένη |
| Τροποποιημένο | 200 εκατοστά τόνους |
4.Διαρθρωτικά χαρακτηριστικά
| Ειδικότητα | Περιγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο υψηλής διατομής | Βελτιωμένη αντοχή στην κάμψη με βελτιστοποιημένο προφίλ |
| Μειωμένη κατανάλωση χάλυβα | Μειωμένο κόστος υλικού σε σύγκριση με τους τύπους U |
| Σταθερό σύστημα κλειδώματος | Αξιόπιστη συνέχεια και ευθυγράμμιση του τοίχου |
| Ακριβότητα της ψυχρής έλασης | Συνεπείς διαστάσεις και ανοχή κλεισίματος |
| Ευέλικτη εγκατάσταση | Διορθωτικά για συγκολλημένα ή χαλαρά συνδυασμένα άξονες |
| Ευρεία επιλογή υλικών | Διατίθενται πολλαπλές διαρθρωτικές κλάσεις χάλυβα |
5.Εφαρμογή
Τα ψυχρά έλατα από χαλύβδινο φύλλο Z χρησιμοποιούνται ευρέως σε:
6.Επεξεργασία
Τα προϊόντα μπορούν να προμηθευτούνται σε εξατομικευμένα μήκη και συνδυασμούς στοίβων σύμφωνα με τις απαιτήσεις του έργου.
Οι πρόσθετες υπηρεσίες επεξεργασίας περιλαμβάνουν:
7.Πρόοδα
8.Πώς να επιλέξετε
Για έργα που απαιτούν υψηλότερες επιδόσεις κάμψης και μειωμένη κατανάλωση χάλυβα, οι πυλώνες φύλλου τύπου Z παρέχουν μια αποτελεσματική δομική λύση.
Η επιλογή της ποιότητας του υλικού πρέπει να λαμβάνει υπόψη τις συνθήκες φορτίου, το περιβάλλον διάβρωσης και το βάθος εγκατάστασης.
Τα χαρακτηριστικά Q235 και Q345 χρησιμοποιούνται συνήθως για τη γενική πολιτική μηχανική, ενώ τα χαρακτηριστικά ASTM A572 και EN είναι κατάλληλα για εφαρμογές υψηλότερης αντοχής.
9.Συχνές ερωτήσεις
Ε1.Ποιο είναι το πλεονέκτημα των πυλών φύλλου τύπου Z σε σύγκριση με τα πυλώματα τύπου U;
Οι πυλώνες τύπου Z παρέχουν μεγαλύτερο μέτρο διατομής και καλύτερη αντοχή στην κάμψη με χαμηλότερο βάρος χάλυβα.
Ε2.Ποιες μορφές εγκατάστασης είναι διαθέσιμες
Διατίθενται μονοπύργοι, χαλαροί διπλοπύργοι, σπασμένοι πύργοι και πλήρως συγκολλημένοι συνδυασμοί πύργων.
Ε.3.Υποστηρίζονται προσαρμοσμένες διαστάσεις;
Το πλάτος, το ύψος, το πάχος και το μήκος της στοίβας μπορούν να προσαρμοστούν σύμφωνα με τις απαιτήσεις της μηχανικής.
Ε4.Ποια περιβάλλοντα είναι κατάλληλα για τις στοίβες φύλλων Z
Χρησιμοποιούνται ευρέως στη ναυπηγική μηχανική, στα τείχη υποστήριξης, στα θεμέλια των γεφυρών, στην προστασία από πλημμύρες και στις υπόγειες δομές.
Ε5.Ποια πρότυπα χρησιμοποιούνται συνήθως για την παραγωγή
Τα κοινά πρότυπα παραγωγής περιλαμβάνουν τα πρότυπα EN10249-1, EN10249-2, ASTM και τα πρότυπα χάλυβα κατασκευής της Κίνας.