| Επωνυμία: | Huaye |
| Αριθμός μοντέλου: | Σωρός φύλλων χάλυβα του U |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας: | 200mt |
| τιμή: | USD |
| Χρόνος παράδοσης: | 30-45DAYS |
| Όροι πληρωμής: | L / C, T / T |
Χάλυβα από χάλυβα τύπου U EN10249-1 EN10249-2
1.Περίληψη του προϊόντος
Οι παγωμένες πλάκες από χάλυβα τύπου U είναι δομικά στοιχεία υποστήριξης που έχουν σχεδιαστεί για προσωρινά και μόνιμα συστήματα στήριξης θεμελίων.Το συμμετρικό προφίλ σε σχήμα U παρέχει αποτελεσματικές δομικές επιδόσεις, βολική εγκατάσταση και αξιόπιστη διασύνδεση για εφαρμογές τοίχων υποστήριξης και θωρακιστών.
Σε σύγκριση με τις συμβατικές δομές συγκράτησης, οι πυλώνες φύλλου τύπου U προσφέρουν ταχύτερη εγκατάσταση, επαναχρησιμοποιήσιμη απόδοση και αποτελεσματικές δυνατότητες συγκράτησης γης και νερού.Τα προϊόντα αυτά χρησιμοποιούνται ευρέως στα λιμάνια, γέφυρες, ναυπηγεία, συστήματα ελέγχου πλημμυρών, υπόγεια κατασκευές και έργα ναυπηγικής μηχανικής.
2.Τεχνική λύση
Η διαδικασία κατασκευής της ψυχρής έλασης εξασφαλίζει διαμετρική συνέπεια, σταθερή γεωμετρία διασύνδεσης και ελεγχόμενες ιδιότητες τομής.Η συμμετρική σχεδίαση προφίλ επιτρέπει την βολική συναρμολόγηση σε διπλές στοίβες, βελτιώνοντας την αποτελεσματικότητα της εγκατάστασης και την απόδοση ευθυγράμμισης κατά την κατασκευή.
Οι παγωμένες πλάκες U μπορούν να προμηθευτούνται σε διαφορετικές δομικές μορφές και ποιότητες χάλυβα για να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του έργου για την αντοχή φορτίου, την αντοχή στη διάβρωση και τη διάρκεια ζωής.
3.Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | Χάλυβας από χάλυβα σε μορφή φύλλου U |
| Συστήματα κατασκευής | Κρύο έλασμα |
| Υλικό | Q235B / Q345B / S235 / S355 / ASTM A572 |
| Διάμετρο | 400 mm ̇ 750 mm |
| Υψόμετρο | 150 mm ̇ 630 mm |
| Δάχος | 6mm ̇ 16mm |
| Διάρκεια | Προσαρμοσμένο |
| Τύπος | EN10249-1 / EN10249-2 |
| Τύπος σχήματος | U / C / Z / T / HZ / OZ |
| Πιστοποίηση | ISO9001 / ISO14001 / CE |
| Τροποποιημένο | 200 εκατοστά τόνους |
4.Διαρθρωτικά χαρακτηριστικά
| Ειδικότητα | Περιγραφή |
|---|---|
| Συμμετρικό προφίλ | Εύκολο για ζεύξη και εγκατάσταση σωλήνων |
| Καλό βάθος διατομής | Βελτιωμένη απόδοση κάμψης και συγκράτησης |
| Επαναχρησιμοποιήσιμη δομή | Διορθωτικά για προσωρινά έργα μηχανικής |
| Σταθερή διασύνδεση | Αξιόπιστη συνέχεια τοίχου και απόδοση σφράγισης |
| Ακριβότητα της ψυχρής έλασης | Συνεπείς διαστάσεις προφίλ |
| Ευέλικτη προμήθεια | Διαφορετικά σχήματα και προσαρμοσμένα μήκη διαθέσιμα |
5.Εφαρμογή
Τα παγωμένα άξονα χαλκού τύπου U χρησιμοποιούνται ευρέως στα εξής:
6.Επεξεργασία
Τα προϊόντα μπορούν να προμηθευτούνται με προσαρμοσμένα μήκη και συνδυασμούς σωλήνων ειδικά για το έργο.
Επιπλέον υπηρεσίες περιλαμβάνουν:
7.Πρόοδα
8.Πώς να επιλέξετε
Οι σιδηροδρομικές γραμμές τύπου U είναι κατάλληλες για έργα που απαιτούν ισορροπημένες επιδόσεις κάμψης, εύκολη εγκατάσταση και επαναχρησιμοποιήσιμες δομές υποστήριξης.Η επιλογή της ποιότητας του υλικού πρέπει να λαμβάνει υπόψη την πίεση του εδάφους, συνθήκες νερού, περιβάλλον διάβρωσης και διάρκεια ζωής σχεδιασμού.
Τα είδη Q235B και S235 χρησιμοποιούνται συνήθως για γενικές κατασκευές, ενώ τα είδη Q345B, S355 και ASTM A572 προτιμούνται για εφαρμογές υψηλότερης αντοχής.
9.Συχνές ερωτήσεις
Ε1.Ποιο είναι το πλεονέκτημα των πυλών φύλλων τύπου U;
Οι πυλώνες φύλλου τύπου U παρέχουν ισορροπημένη δομική απόδοση, δυνατότητα επαναχρησιμοποίησης και αποτελεσματική εγκατάσταση για δομές στήριξης.
Ε2.Μπορούν να προμηθευτούνται εξατομικευμένα μήκη στοίβας;
Τα μήκη μπορούν να παραχθούν σύμφωνα με τις απαιτήσεις του έργου.
Ε3.Ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιούν συνήθως αγωγούς χαλύβδου τύπου U;
Χρησιμοποιούνται ευρέως στην κατασκευή λιμένων, τα θεμέλια των γεφυρών, τα φράγματα, τη ναυπηγική μηχανική και τα υπόγεια συστήματα συγκράτησης.
Ε4.Ποια πρότυπα υποστηρίζονται
Τα προϊόντα μπορούν να προμηθευτούν σύμφωνα με τα πρότυπα EN10249, ASTM, JIS και των κινεζικών δομικών χάλυβα.
Ε.5.Μπορούν να επαναχρησιμοποιηθούν οι στοίβες U;
Ναι, η συμμετρική δομή και η διαδικασία παραγωγής με ψυχρό έλασμα τα καθιστούν κατάλληλα για επαναλαμβανόμενη χρήση σε προσωρινές εφαρμογές μηχανικής.