| Επωνυμία: | Huaye |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας: | 50 MT |
| Χρόνος παράδοσης: | 45 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L / C, T / T |
JIS G3101 SS400 ASTM A36 EN10025 S275JR Custom Cut Steel I Beam
1.Επισκόπηση προϊόντος
Το Steel I beam χρησιμοποιείται ευρέως σε βιομηχανικές κατασκευές, κατασκευή μεταλλικών κατασκευών, μηχανική γεφυρών, κουφώματα μηχανημάτων, αποθήκες και έργα υποδομής. Η διατομή σε σχήμα Ι παρέχει υψηλή φέρουσα ικανότητα ενώ μειώνει το συνολικό δομικό βάρος.
Αυτό το προϊόν παρέχεται σύμφωνα με τα πρότυπα JIS G3101 SS400, ASTM A36, EN10025 S275JR, GB700 Q235B και Q345B, υποστηρίζοντας τις διεθνείς απαιτήσεις δομικής μηχανικής.
2.Τεχνική λύση
Οι δοκοί από χάλυβα θερμής έλασης I έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν δομική σταθερότητα υπό κάμψη και θλιπτικά φορτία. Η βελτιστοποιημένη δομή ιστού και φλάντζας βελτιώνει την κατανομή του φορτίου και την αντίσταση στην παραμόρφωση.
Μπορούν να επιλεγούν διαφορετικές ποιότητες υλικών σύμφωνα με την απαιτούμενη αντοχή διαρροής, την απόδοση συγκόλλησης, το περιβάλλον διάβρωσης και τα πρότυπα δομικού σχεδιασμού.
Τα SS400 και ASTM A36 χρησιμοποιούνται συνήθως για γενικές κατασκευές κατασκευών, ενώ τα Q345B και S355JR παρέχουν υψηλότερη αντοχή για έργα μηχανικής βαρέως τύπου.
3.Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | Steel I Beam / H Beam |
| Πρότυπο | AISI / ASTM / BS / DIN / GB / JIS / EN |
| Βαθμός χάλυβα | Q195 / Q215 / Q235 / Q345 / ASTM A36 / ASTM A572 / SS400 / SS490 / S235JR / S355JR |
| Υψος | 100–900 mm |
| Πάχος Ιστού | 4,5–20 χλστ |
| Πλάτος φλάντζας | 75–350 χλστ |
| Πάχος φλάντζας | 7–35 mm |
| Μήκος | 5,8m / 6m / 9m / 11,8m / 12m / Προσαρμοσμένο |
| Επεξεργασία Επιφανειών | Μαύρο / Γαλβανισμένο / Βαμμένο / Τουρσί |
| Τεχνική | Θερμής έλασης / Συγκόλληση υψηλής συχνότητας |
| Επιθεώρηση | BV / SGS / MTC / ISO |
Τυπικά τυπικά μοντέλα EN
| Υψος | Πλάτος φλάντζας | Πάχος Ιστού | Πάχος φλάντζας | Βάρος |
|---|---|---|---|---|
| 80 χλστ | 50 χλστ | 4,5 χλστ | 5,5 χλστ | 7,52 kg/m |
| 100 χλστ | 55 χλστ | 3,8 χλστ | 5 mm | 6,72 kg/m |
| 140 χλστ | 73 χλστ | 4,7 χλστ | 6,9 χλστ | 12,9 kg/m |
| 180 χλστ | 91 χλστ | 5,3 χλστ | 8 χλστ | 18,8 kg/m |
| 240 χλστ | 120 χλστ | 6,2 χλστ | 9,5 χλστ | 30,7 kg/m |
| 270 χλστ | 135 χλστ | 6,6 χλστ | 10 χλστ | 36,1 kg/m |
4.Αίτηση
Οι δοκοί χάλυβα I χρησιμοποιούνται ευρέως σε:
5.Επεξεργασία
Το προϊόν υποστηρίζει προσαρμοσμένο μήκος κοπής, διάτρηση, συγκόλληση, γαλβανισμό, βαφή και επεξεργασία κατασκευής σύμφωνα με τις απαιτήσεις του έργου.
Οι συνθήκες επιφάνειας μπορούν να παρέχονται ως μαύρο φινίρισμα, γαλβανισμένο, βαμμένο, τουρσί ή διάτρητο.
6.Πλεονεκτήματα
7.Πώς να επιλέξετε
8Συχνές ερωτήσεις
Q1. Ποια πρότυπα είναι διαθέσιμα για τη δοκό χάλυβα I
Το προϊόν μπορεί να παραδοθεί σύμφωνα με τα πρότυπα ASTM, JIS, EN, GB, DIN και BS.
Q2. Μπορεί να παρασχεθεί προσαρμοσμένο μήκος κοπής
Ναί. Το μήκος μπορεί να προσαρμοστεί σύμφωνα με τις απαιτήσεις του έργου.
Ε3. Ποιες επιφανειακές επεξεργασίες είναι διαθέσιμες
Διατίθενται μαύρο φινίρισμα, γαλβανισμένες, βαμμένες, τουρσί και διάτρητες επιφάνειες.
Ε4. Ποιες εφαρμογές είναι κατάλληλες για δοκούς από χάλυβα I
Είναι κατάλληλα για βιομηχανικά κτίρια, γέφυρες, αποθήκες, μηχανολογικές κατασκευές, λιμάνια και έργα υποδομής.
Ε5. Ποια είναι η ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας
Το MOQ είναι 50 MT ανά μέγεθος.